Újabb három hely elkelt a Hepp Kupa negyeddöntőjét tekintve

2018.11.18. 19:05 | Hepp Kupa

Korábban már beszámoltunk arról, hogy a debreceni DEAC DSI, a Baja, az Ajka és a Tatabánya kvalifikálta magát a női kosárlabda Hepp Kupa legjobb nyolc csapata közé. A hétvégén újabb három hely kelt el.

Még pénteken az esti órákban a Vasas 67-59-re verte a MAFC alakulatát. Az izgalmas találkozón a harmadik negyed végén még a MAFC járt előrébb egy ponttal. A záró szakaszban azonban érvényesítette fölényét a Vasas. Nadja Smailbegovic 17 ponttal zárt, míg Madár Kata 16 ponttal és 11 lepattanóval dupla-duplát ért el.

A nyolcaddöntők csúcsragadóján a Csata DSE hosszabbítás után 66-63-ra múlta felül a szigetszentmiklósi BKG DSE gárdáját. A két csapat tavaly elődöntőt vívott a sorozatban és ez a mérkőzés ahhoz fogható magas hőfokú küzdelmet hozott. A BKG DSE az első negyedben 10 pontos előnyre tett szert. A folytatás azonban kiegyenlített játékot hozott.

A rendes játékidő végén az utolsó percbe 57-55-ös Csata DSE vezetésről fordultak a felek. A szigetszentmiklósiak hosszabbításra mentették a meccset, itt azonban az utolsó két percben a Csata pontosabbnak bizonyult. Pálinkás Enikő 19, Mányoky Réka 15 ponttal zárt a győztes gárdában.

Vasárnap egy mérkőzést rendeztek, ezen a PEAC-Pécs 85-61-es sikert aratott a ZTE NKK otthonában. A félidőre 22 pontos különbség alakult ki a felek között. Kovács Kitti 27 ponttal és 12 lepattanóval, míg Nagy Gabriella 16 ponttal és 10 lepattanóval ért el dupla-duplát pécsi oldalon.

A Hepp Kupa nyolcaddöntő párharcait tekintve már csak egy nem zárult le. Ezen csütörtökön 16 óra 30 perctől a Dávid Kornél KA a TFSE alakulatát fogadja.

Eredmények – Hepp Kupa – nyolcaddöntők
Vasas Akadémia - MAFC 67-59 (14-17, 12-16, 21-15, 20-11)
Csata Diáksport Egyesület - BKG DSE Szigetszentmiklós 66-63 (14-24, 16-13, 14-8, 13-12, 9-6)
ZTE NKK II. - PEAC-Pécs-Pingvinek 61-85 (14-27, 17-26, 10-18, 20-14)