115 pontig jutott a Jekatyerinburg, sima kurszki és orenburgi győzelem

2018.11.25. 19:32 | Oroszország

A válogatott szünet után öt mérkőzéssel folytatódtak az orosz élvonal küzdelmei. A Jekatyerinburg 115 pontig jutott, de a Dinamo Kurszk és a Nagyezsda Orenburg is simán nyert. Összefoglaló.

Az UMMC Jekatyerinburg 115-39-re verte az MBA Moszkvát. Már a félidőben 55-25 állt az eredményjelzőn az egyoldalú összecsapáson, ahol a címvédőnél a magas játékosok remekeltek. Brittney Griner 21 ponttal, 12 lepattanóval, míg Maria Vadeeva 16 ponttal és 12 lepattanóval ért el dupla-duplát.

A Dinamo Kurszk 90-45-re kiütötte a Dinamo Moszkvát. Ezen az összecsapáson szintén már a félidőre 23 pontos előnyt épített fel a kurszki gárda, melynek keretében a 25 pontos Breanna Stewart lett a legeredményesebb. Mellette még Tina Charles 13 pontos, 12 lepattanós dupla-dupláját kell kiemelni.

A Nagyezsda Orenburg pedig 77-61-es sikert ünnepelhetett az Inventa Kurszk otthonában. A félidőben már 20 pont volt a differencia felek között. Bár a folytatásban kozmetikáztak az eredményen a kurszki fiatalok, fordítási esélyeik nem mutatkoztak. Brionna Jones 27 ponttal és 11 lepattanóval remekelt a győztes csapatban.

Dinamo Moszkva - Szpartak Noginszk 69-75 (19-11, 17-15, 14-27, 19-22)
Dinamo Novoszibirszk - Dinamo Kurszk 45-90 (17-23, 8-25, 13-26, 7-16)
Inventa Kurszk - Nagyezsda Orenburg 61-77 (13-20, 12-25, 16-21, 20-11)
UMMC Jekatyerinburg - MBA Moszkva 115-39 (33-15, 22-10, 23-11, 37-3)
Szpartak Moszkva Vidnoje - Enisey Krasznojarszk 65-64 (17-22, 18-15, 21-17, 9-10)