A Bourges és a Carolo Basket nyert, a Villeneuve d'Ascq váratlan pofont kapott

2018.11.25. 19:07 | Franciaország

Franciaországban a 6. fordulóra került sor. Az Euroliga csapatok közül a Bourges és a Carolo Basket simán nyert, míg a Villeneuve d'Ascq váratlan pofont kapott.

A címvédő Bourges 108-52-es kiütéses győzelmet aratott a Nantes otthonában. A végeredményben megjelenő differencia a 32-8-as harmadik negyedben alakult ki a felek között. A Bourges keretéből minden nevezett játékos betalált, hatan is kétszámjegyű pontot értek el. A legeredményesebb a 21 egységig jutó Nayo Raincock-Ekunwe lett.

A Charleville Mézières Carolo Basket a Tarbes alakulatát verte 94-69-re. Már az első negyed végére 24-12-re ellépett a Carolo Basket. A 18 pontos Kaleena Mosqueda-Lewis, illetve a 16 egységig jutó Haley Peters vezetésével magabiztos sikert ünnepelhettek.

A harmadik Euroliga gárda, a Villeneuve d'Ascq viszont 79-58-ra alulmaradt a La Roche sur Yon otthonában. Az eredmény és a játék képe is óriási meglepetés. Az utolsó 15 percet 49-42 után a La Roche 30-16-ra nyerte, így alakult ki a végeredményben megjelenő differencia. Ujo Ugoka 22 pont, 12 lepattanós dupla-dupláját kell kiemelni.

Az Európa Kupa csapatok közül a Lyon a 20 pontos Clarissa Dos Santos extra teljesítményével a Basket Landes gárdáját verte simán. A Montpellier pedig hasonlóan egyoldalú meccsen múlta felül a Mondeville-t. Erről a találkozóról Helena Ciak 22 és Sami Whitcomb 20 pontját kell kiemelni.

Nantes – Bourges 52-108
Charleville Mézières – Tarbes 94-69
Lyon – Basket Landes 89-66
La Roche sur Yon – Villeneuve d'Ascq 79-58
Mondeville – Montpellier 72-95
Landerneau – Hainaut Basket 80-75