A Cukorova maradt veretlen Törökországban

2018.12.02. 23:38 | Törökország

A hétvégén a török élvonal 7. fordulóját rendezték. Krivacevic Tijanáék fontos győzelméről már hírt adtunk, most következzen a teljes összefoglaló.

A veretlen csapatok rangadóján a Cukorova 96-82-re győzte le a Hatay alakulatát. Extra teljesítménnyel végig vezetett a Cukorova: 13-1-es sorozattal kezdtek és 10 perc után 23-11-re mentek. A második szakaszban a 20 pontot is átlépte a differencia a felek között, de a Hatay még a félidőre 42-29-re visszajött. A harmadik negyed közepéig 10-13 pont között mozgott a differencia, majd innen 13-4-es sorozattal végleg állva hagyta riválisát a Cukorova. Alina Iagupova 24 ponttal és 14 lepattanóval dupla-duplát ért el, míg Astou Ndour 15 egységig jutott a győztes gárdában.

A címvédő Fenerbahce 81-56-ra verte a Mersin-t. Az első félidőben még nem alakult ki nagy különbség a felek között, mindössze 39-35-re ment a Fener. A döntést a harmadik negyed hozta el, hét perc alatt 19-4-es sorozatot mutatott be az isztambuli sztárcsapat és ezzel végleg leszakította riválisát. A Fener keretében Cecilia Zandalasini 20, Bria Hartley 16 pontot ért el, de ki kell emelni Kia Stokes 9 pont, 21 lepattanós teljesítményét is.

Nézzük a többi eredményt. Kisebb meglepetésre hazai pályán nagy csatában 74-73-ra alulmaradt a Canik gárdájával szemben a Besiktas. Itt Kristina Alminaitė az utolsó percbe fordulva értékesítette a meccset eldöntő három büntetőt. A Galatasaray hasonlóan nagy izgalmak közepette 65-62-re múlta felül a Kayseri-t. Nyolc perccel a vége előtt már 12 ponttal vezetett a Galata, de innen egészen egy egységre felzárkózott a Kayseri és kialakult a szoros végjáték. Moriah Jefferson 17 ponttal lett a legeredményesebb a győztes alakulatban.

GÜNDOĞDU ADANA BASKETBOL - KIRÇİÇEĞİ BODRUM 95-73
ORMANSPOR - İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ 95-53
BELLONA KAYSERİ BASKETBOL - GALATASARAY 62-65
BEŞİKTAŞ - CANİK BLD. 73-74
ÇUKUROVA BASKETBOL - HATAY BŞB. 96-82
FENERBAHÇE - MERSİN BŞB. 81-56
İZMİT BELEDİYESPOR - BOTAŞ 71-84