A Salamanca és a Girona könnyedén, a Gernika nehezen nyert

2018.12.02. 22:23 | Spanyolország

Szombaton és vasárnap a spanyol élvonal 8. fordulójára került sor. A nemzetközi sorozatokban szereplő élcsapatok közül a Salamanca és a Girona könnyedén, a Gernika nehezen nyert. Összefoglaló.

A címvédő Salamanca 71-52-es győzelmet aratott a Bembibre otthonában. Az első negyed végén még a hazaiak vezettek, de a Salamanca a folytatásban könnyedén érvényesítette fölényét. A két középső negyedet 45-19-re nyerték. A keretükben Aija Putnina és Erika de Souza 12-12 ponttal zárt.

A Gironának még annyira sem volt nehéz dolga, mint a Salamancának. Az Ensino gárdáját úgy ütötték ki 72-49-re, hogy az első negyed végére 31-12-re léptek el. Roso Buch 20, Shay Murphy 14 ponttal zárt a keretükben.

A Gernikának akadt a legnehezebb feladata a spanyol élcsapatok közül a hétvégén. Az edzőváltáson átesett Ferrol-t hosszabbítás után tudták 80-74-re legyőzni. A találkozón sokáig érett a meglepetés. A Ferrol négy perccel a rendes játékidő vége előtt 68-59-re vezetett. Innen azonban nagy hajrájával hosszabbításra mentette a meccset a Gernika. 26 másodperccel a vége előtt értékesítette Rachael Vanderwal azt a büntetőt, amivel kialakult a 70-70-es eredmény. Innen jött a ráadás, melyre az alacsonyabban rangsorolt gárda elfáradt. A 23 pontos Blake Dietrick lett a Gernika legeredményesebbje, de Margaret Roundtree dupla-dupláját (10 pont, 10 lepattanó) is ki kell emelni.

A hétvégi spanyol találkozókat tekintve magyar szempontból érdekesség az IDK Gipzukoa és az RPK Araski összecsapása. Az IDK Gipzukoa 64-50-es sikere alkalmával ugyanis Iva Brkic (Ciglar) remekelt, aki legjobb spanyolországi meccsét teljesítve 31 perc játék alatt 17 ponttal, 5 gólpasszal és 5 lepattanóval vezette győzelemre csapatát.

Lointek Gernika – Baxi Ferrol 80-74
IDK Gipzukoa – RPK Araski 64-50
Pajariel Bembibre – P. Avenida Salamanca 52-70
Mann Filter – Quesos El Pastor 64-50
Snatt’s Sant Adrià – Cadi La Seu 50-59
Spar Citylift Girona – Durán M. Ensino 72-49
Valencia BC – Nissan CB Al-Qázeres 66-60