Második helyre léptek előre a török tabellán Krivacevic Tijanáék

2018.12.02. 19:45 | Törökország

Egyre jobb formát mutat a Botas Törökországban. Vasárnap az Izmit Belediyespor otthonában arattak 84-71-es sikert. Krivacevic Tijana 13 ponttal, 7 lepattanóval vette ki a részét a győzelemből.

Fotó: Izmit Belediyespor

A Botas egy fontos és győztes Európa Kupa mérkőzés után lépett pályára az Izmit Belediyespor otthonában. A hazaiak hat fordulót követően 50%-os mérleggel álltak, de összességében a Botas-t tekinthettük esélyesebbnek. Ettől független az Izmit kapta el jobban a fonalat a meccs elején. A szorosabb első negyed után a második szakaszban 30-21-re léptek el. Innen azonban egy 12-2-es sorozattal fordított a Botas és a félidőben 42-38-ra mentek.

A harmadik etap újabb fordulatot tartogatott. A Botas 51-47-ig őrizte előnyét, majd innen 10-2-es sorozattal ismét magukhoz ragadták a kezdeményezést a hazaiak. A záró szakasznak 61-58-ról futottak neki. Ekkor azonban egyértelműen kirajzolódott a Botas fölénye: 65-62 után egy 12-2-es szériával fordítottak és ezzel el is döntötték a győztes kilétét. Rendkívül sokat ért a 84-71-es győzelem, hiszen ezzel a Botas az eredmények kedvező alakulása után a tabella második helyére lépett elő.

Krivacevic Tijana 25 és fél perc alatt 13 ponttal, 7 lepattanóval és 4 gólpasszal zárt. A Botas keretében öten is 10 egység fölé jutottak, a legeredményesebb a 23 pontos Jewell Loyd lett.

Izmit Belediyespor - Botas 71-84 (24-21, 14-21, 23-16, 10-26)