Mindhárom Euroliga csapat nyert Oroszországban

2018.12.02. 22:58 | Oroszország

A hétvégén három mérkőzést rendeztek az orosz élvonalban. Mindhárom Euroliga csapat behúzta a győzelmet. Összefoglaló.

A címvédő UMMC Jekatyerinburg a tabella negyedik helyén álló Krasznojarszk otthonában 112-76-os sikert aratott. Az első szakasz végén már 37-19-re ment a Jekatyerinburg és végig ponterős teljesítménnyel uralták a meccset. A keretükben a 21 pontos Brittney Griner lett a legeredményesebb, míg mellette Emma Meesseman és Kayla McBride 19-19 egységig jutott.

A Dinamo Kurszk 85-47-re kiütötte a Szpartak Moszkvát. A 31-8-as második negyed eldöntötte a találkozót. A Szpartak fiataljai nem tudtak ellenállást kifejteni, így a Kurszk bő rotációt alkalmazva a vártnál talán könnyebben szerezte meg a győzelmet. A kulcsjátékosaik közül 25-26 percnél többet senki nem töltött a pályán. A 21 pontos Tatiana Vidmer lett a legeredményesebb, míg Sonja Petrovic 14 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el.

A Nagyezsda Orenburgnak volt a legnehezebb dolga. Az MBA Moszkvát mindössze 77-69-re tudták legyőzni. A moszkvaiak a negyedik negyed elején 62-61-re még vezettek. Az Orenburg a hétközi drámai Euroliga meccse után fáradtan mozgott, de innen egy 8-0-s sorozattal fordítottak és végül behúzták a kötelező győzelmet. Brionna Jones 22 ponttal és 22 lepattanóval dupla-duplát ért el.

Enisey Krasznojarszk - UMMC Jekatyerinburg 76-113 (19-37, 23-24, 17-30, 17-22)
Nagyezsda Orenburg - MBA Moszkva 77-69 (22-18, 17-19, 22-23, 16-9)
Dinamo Kurszk - Szpartak Moszkva Vidnoje 85-47 (18-5, 31-8, 21-18, 15-16)