Extra negyedik negyeddel magabiztos NKE-Csata siker

2018.12.04. 19:52 | Magyar Bajnokság

Az első fordulóból elhalasztott mérkőzésen az NKE-Csata 74-47-re legyőzte az MTK Budapest gárdáját.

Az NKE-Csata a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést. Tursics Krisztián tanítványai 9-2-vel kezdtek és a játékrész végére kétszámjegyűre növelték az előnyüket. 10 perc után 23-10 állt az eredményjelzőn. A Csata keretéből Kelley Austria egymaga 8 pontnál járt ekkor. A második szakasz elején már a negyedik tripláját értékesítette a házigazda, amivel 28-10-re lépett el. Innen azonban az MTK elkezdte ledolgozni a hátrányát. Süle Krisztina remekelt a felzárkózás során, a második 10 percben egyedül 13 pontot, közte három triplát jegyzett. Az MTK négy pontra megközelítette riválisát. 32-28 után azonban Nagy-Bujdosó Nóra triplája zárta a félidőt, amivel ismét nőtt a hazai előny.

A harmadik negyedet 8-0-val indította az NKE-Csata, így 43-28-ra módosult az állás. Az MTK azonban nem adta fel és óriási küzdelemben egy 10-2-es futás végén egészen 50-44-ig felkapaszkodott. Az NKE-Csata ennél közelebb viszont már nem engedte a vendégeket. A harmadik szakasz végén újra kétszámjegyűre nőtt a differencia. Az 55-44-ről induló negyedik negyedben pedig nagyobb hazai fölény alakult ki. Fáradni látszó riválisától nagy ritmust diktálva, határozott védekezéssel gyorsan elszakadt az NKE-Csata. Az utolsó 5 percbe érve a 20 egységet is átlépte a különbség. Végül 74-47-es hazai siker született. A győztes gárdában Kelley Austria 16, Kelsey Lang 12 ponttal zárt. Az MTK keretében a 21 pontos Süle Krisztina lett a legeredményesebb.

NKE-Csata - MTK Budapest 74-47 (23-10, 12-18, 20-16, 19-3)