A Nantes ellen folytatta menetelését a DVTK, megvan a továbbjutás

2018.12.05. 21:02 | Európa Kupa

Az Európa Kupa G-csoportjában az Aluinvent DVTK 79-56-ra legyőzte a Nantes Reze együttesét. Ponterős teljesítménnyel egy kis megingást leszámítva az egész meccsen dominált Cziczás László együttese. Sikerével bebiztosította a továbbjutást a DVTK. Jövő héten a Reyer Venezia ellen a csoport első helye lesz a tét.

Azzal a határozott és ponterős teljesítménnyel kezdte a meccset a DVTK, ami az egész ősszel jellemezte. Négy és fél perc alatt 13-2-re lépett el a magyar csapat. 10 perc után Chanel Mokango 8, Shatori Walker-Kimbrough 7 pontnál járt, a DVTK pedig 27-14-re vezetett. A második szakaszra keményített védekezésén a Nantes. Itt a küzdelem dominált, de a magabiztos előnyét sokáig őrizte Cziczás László együttese. A félidőt azonban 35-18 után 9-0-s futással zárták a vendégek, ami figyelmeztető jel volt.

A DVTK felkészültségét jól mutatja, hogy sikerült lereagálni a franciák váltását. A 35-27-ről induló harmadik negyedben két perc alatt újra kétszámjegyűre növelte előnyét a magyar csapat. Ez lényegében a döntést is elhozta. A játék minden elemében jobbnak bizonyult a DVTK, így 56-35-nél a negyed közepén már a 20 pontot is átlépte a különbség. A záró szakasznak 63-43-ról vágtak neki a felek. A DVTK keretéből minden nevezett játékos lehetőséget kapott, miközben 16-13-ra ezt a 10 percet is megnyerték a mieink. A győzelemmel a továbbjutás már biztos. A csoport első helyéről a Velence elleni rangadó dönt jövő héten.

Aluinvent DVTK - Nantes Reze 79-56 (27-14, 8-13, 28-16, 16-13)