Idei legjobb meccsét vívta a Győr és 18 ponttal verte a Gernikát

2018.12.05. 20:54 | Európa Kupa

Az Európa Kupa F-csoportjában a CMB Cargo UNI Győr az első negyed közepétől dominálva 79-61-re legyőzte a Lointek Gernikát. A győriek idei legjobb teljesítményüket nyújtották és a nagy különbségű sikerrel életben tartották továbbjutási esélyeiket.

Fotó: FIBA.Baskerball

Szombaton az MTK elleni bajnokin megszerezte első győzelmét Milos Pavlovic irányításával a Győr. Már látszódtak előremutató jelek és szerencsére a Gernika ellen ebben a mederben tudta folytatni a csapat. Az első szakasz utolsó három percében 13-11 után 7 ponttal ellépett riválisától a győri együttes. A 20-16-ról induló második szakaszban még 23-20-ig tartotta a lépést a spanyol élvonalban veretlenül menetelő rivális. A folytatásban azonban gyorsan nőtt a különbség. A félidőig a 15 pontot jegyző Reshanda Gray és 9 egységig jutó Lexie Brown vezetésével 43-27-re léptek el a mieink.

A harmadik negyed eleje hozta el a döntést. Ezt a periódust 8-2-vel indította a Győr és innentől már 20 egység környékén mozgott a differencia. Reális esély nyílt arra, hogy az egymás elleni eredményt tekintve is felülmúlja ellenfelét a magyar csapat. Azóta már tudjuk, hogy ezt sikerült is elérni. A záró szakasznak 63-46-ról futottak neki a felek. Itt még 67-56-ra visszajött a Gernika, de innen 12-5-ös sorozattal zárta a meccset a Győr és rendkívül értékes győzelmet ünnepelhetett.

CMB Cargo UNI Győr - Lointek Gernika Bizkaia 79-61 (20-16, 23-11, 20-19, 16-15)