Kulcsmeccset nyert a Vasas

2018.12.05. 20:48 | Magyar Bajnokság

Szerdán egy mérkőzést rendeztek a hazai élvonalban. A második fordulóból elhalasztott összecsapáson a Vasas Akadémia 70-59-re múlta felül a PINKK Pécsi 424 gárdáját.

Két olyan gárda találkozott, mely ősszel 2-2 győzelmet szerzett. Ennek megfelelően a rájátszásért zajló versenyfutás szempontjából kulcsfontosságú rangadóra lehetett készülni. Október elejéről halasztott meccsről lévén szó a PINKK keretében még nem léphetett pályára az új igazolás, Ruzica Dzankic.

Az első találatot a vendégek jegyezték, de utána 8-2-re ellépett a Vasas. Ezt követően ezen előnyét végig őrizte az első 10 percben, a játékrész végén 23-13 állt az eredményjelzőn. A második szakasz első felében még tartotta a 10 egység környéki vezetést a Vasas, majd a félidő hajrájához közelítve elkezdte lefaragni hátrányát a PINKK. A nagyszünetben 36-35-ös mérkőzésállást rögzíthettünk.

A harmadik etap elején átvették a vezetést a vendégek. A döntő fordulat 41-39 után jött el. Ezt a periódust innen 14-2-es sorozattal zárta a Vasas. A csapatok 53-43-ról vágtak neki a záró szakasznak. Szinte végig 10 pont határán mozgott a különbség. A PINKK-nek 62-55-nél akadt egy fellángolása, de összességében a Vasas kézben tartotta az irányítást. A 70-59-es siker alkalmával a 22 pontos Dombai Réka lett a legeredményesebb. A pécsieknél Emilija Podrug zárt 17 ponttal.

Vasas Akadémia - PINKK Pécsi 424 70-59 (23-13, 13-22, 17-8, 17-16)