Összefoglaló az Euroliga 5. fordulójának szerdai mérkőzéseiről

2018.12.06. 07:54 | EuroLiga

A Sopron Basket – Dinamo Kurszk találkozót leszámítva minden mérkőzést lejátszották szerdán a női kosárlabda Euroliga 5. fordulójában. Nézzük a játéknap összefoglalóját.

Az A-csoportban a címvédő UMMC Jekatyerinburg az eddigi legnehezebb feladatát is megoldotta, miután hosszabbítást követően 74-70-es sikert ünnepelhettek a szezont kiváló formában kezdő Bourges otthonában. Túlzás nélkül az évad legjobb meccse volt, melyet 16 másodperccel a rendes játékidő vége előtt Katherine Plouffe mentett ráadásra hazai részről. A hosszabbításban már érvényesült az oroszok klasszisa, akiknél Brittney Griner 19 pont, 10 lepattanós dupla-duplát hozott össze.

Magyar szemmel a Famila Schio lengyelországi vendégjátéka volt érdekes. Allie Quigley érkezése ellenére a Famila Schio első győzelme még mindig várat magára. A CCC Polkowice 67-61-re múlta felül az olasz bajnokot. Az USK Praha esélyt sem adott a belga Castors Braine alakulatának. A 82-63-as győzelmük alkalmával már a félidőben 25 ponttal jártak előrébb. A keretükből ismét Alyssa Thomas-t (23 pont, 8 lepattanó, 5 gólpassz) kell kiemelni. Az Orenburg megszerezte második sikerét is, miután 72-49-re múlták felül a Villeneuve d'Ascq-ot. A 26-5-ös második negyed mindent eldöntött. Brionna Jones 16 pont, 12 lepattanós dupla-duplával remekelt.

Tango Bourges Basket - UMMC Jekatyerinburg 70-74 (20-19, 11-15, 17-14, 15-15, 7-11)
CCC Polkowice - Famila Schio 67-61 (15-15, 14-19, 20-13, 18-14)
ZVVZ USK Praha - Castors Braine 82-63 (24-13, 29-13, 16-18, 13-19)
Nagyezsda Orenburg - Villeneuve d'Ascq 72-49 (11-12, 26-5, 21-19, 14-13)

A csoport állása

A Sopron Basket együttesét is soraiban tudó B-csoport szintén hozott egy nagy rangadót. Ezen a Fenerbahce 87-74-re verte a Hatay-t. Meglepetésre egyoldalúan alakult a török csata, mely során az első negyed hajrájától végig előrébb járt riválisánál a Fener. A legnagyobb előnyük 16 egység volt. Cecilia Zandalasini játszott nagyot, 19 ponttal csapata legeredményesebbje lett.

Salamanca 72-65-ös sikert aratott a Carolo Basket otthonában. A 23-4-es első negyeddel megteremtették a győzelem alapjait. Angelica Robinson 17, Adaora Elonu 14 ponttal zárt a keretükben. A TTT Riga pedig folytatva remek menetelését 70-51-es győzelmet aratott az Olympiacos otthonában. A Peddy, Pulvere, Slaughter trió vezetésével a lettek az utolsó 15 percben léptek el az athéni összecsapáson.

Flammes Carolo Basket - Perfumerías Avenida Salamanca 62-75 (4-23, 20-21, 19-16, 19-15)
Fenerbahçe - Hatay BSB. 87-74 (22-17, 24-21, 20-17, 21-19)
Olympiacos SFP - TTT Riga 51-70 (19-14, 12-20, 8-13, 12-23)