A Carolo Basket győzelemmel hangolt a soproni vendégjátékra

2019.01.06. 18:13 | Franciaország

Csütörtökön 18 órától a női kosárlabda Euroligában a Sopron Basket a Carolo Basket együttesét látja vendégül. A francia élvonal vasárnapi játéknapján a Carolo Basket 83-65-re múlta felül a Nantes Reze gárdáját.

Fotó: Twitter.com/FlammesCarolo

Extrán kezdte a meccset a Carolo Basket, nem telt el hét perc és 20-6-ra vezettek. Az első szakasz végén pedig 26-9 állt az eredményjelzőn. A második negyedben 30-15 után a Nantes Reze 14-3-as sorozattal zárkózott fel. Hullámzó játékrész volt, hiszen 33-29 után a félidőig 9-0-s sorozattal ismét ellépett a Carolo Basket.

A harmadik etapban 13-15 pont között állt be a differencia a felek között. Kiegyenlített mederben haladt a küzdelem. Az utolsó 10 percnek 61-50-ről futottak neki a csapatok. Itt már nem volt kérdés a győztes kiléte, a 20 pontot is átlépte a különbség.

A 83-65-ös siker alkalmával a Carolo Basket gárdájában Haley Peters 20 ponttal, 8 lepattanóval zárt. Kaleena Mosqueda-Lewis és Amel Bouderra 12-12 egységig jutott. A Carolo Basket az 5. sikerét szerezte idén a francia élvonalban: 11 forduló után 5 győzelemmel és 6 vereséggel a 8. helyen állnak.

Flammes Carolo Basket - Nantes Reze 83-65 (26-9, 16-20, 19-21, 22-15)