Pontgazdag, sima meccsekkel indult 2019 Oroszországban

2019.01.07. 19:18 | Oroszország

Ünnepi hétvége volt Oroszországban, így némileg szokatlanul vasárnap és hétfőn rendezték az élvonal újabb fordulóját. Csak az időpont szokatlan, az eredmények nem: az Euroliga csapatok sima győzelmeket ünnepelhettek.

A címvédő UMMC Jekatyerimburg 111-44-re kiütötte a Szpartak Noginszk gárdáját. Az egyoldalú találkozón már a félidőben 51-30-ra vezetett a Jekatyerinburg. A végeredményben megjelenő kiütést a 31-8-as harmadik negyed hozta el. Maria Vadeeva 18 ponttal és 10 lepattanóval dupla-duplát ért el, de Alba Torrens is 18 egységig jutott.

A Dinamo Kurszk 97-55-re verte a Dinamo Moszkvát. A szoros első negyed után a 31-12-es második szakaszban állva hagyta riválisát Lucas Mondelo együttese. Anastasia Logunova 16 ponttal, 11 lepattanóval zárt, de Sonja Petrovic is 16 egységig jutott.

A Nagyezsda Orenburg 84-56-os sikert ünnepelhetett a Dinamo Novoszibirszk otthonában. Az utolsó 15 percben 48-36 után lépett el végleg ellenfelétől az orenburgi alakulat. Sandra Ygueravide 20 ponttal lett a legeredményesebbjük. Bemutatkozott Laura Nicholls, aki 18 perc alatt 6 ponttal és 10 lepattanóval zárt.

UMMC Jekatyerinburg - Szpartak Noginszk 111-44 (24-16, 27-14, 31-8, 29-6)
Inventa Kurszk - Enisey Krasznojarszk 70-63 (13-17, 16-15, 13-16, 28-15)
Dinamo Novoszibirszk N - Nagyezsda Orenburg 56-84 (19-18, 10-22, 18-23, 9-21)
Dinamo Kurszk - Dinamo Moszkva 97-55 (25-18, 31-12, 24-12, 17-13)