Utolsó másodperces találattal nyert a PINKK a BEAC otthonában

2019.01.08. 21:03 | Magyar Bajnokság

Kedden este egy mérkőzéssel zárult a 12. forduló a hazai élvonalban. A PINKK Pécsi 424 Szücs Réka utolsó másodpercekben elért triplájával 56-55-ös győzelmet aratott az ELTE-BEAC Újbuda otthonában.

A PINKK hétvégi kassai EWBL szereplése miatt került a 12. forduló záró mérkőzése kedd estére. A pécsiek kezdték jobban az összecsapást. Az első szakaszban kétszer is vezettek hat ponttal. 10 perc után pedig 17-14 állt az eredményjelzőn. A második etapban sem változott a játék képe. Őrizte pár pontos vezetését a PINKK. A legnagyobb differenciát 28-21-nél regisztrálhattuk, de ezt követően a félidő hajrájában 8-2-es sorozattal felzárkózott a BEAC.

Balogh Judit együttese a 30-29-es félidő után is lendületben maradt. A hazaiak 38-30-nál már 17-2-es szériában voltak. A harmadik szakaszt Laklóth Anna remeklése határozta meg, aki a csapata 13 pontjából egymaga 8-at jegyzett. A negyed végén 42-34-re ment a BEAC. A záró szakaszban is sokáig a hazaiak akarata érvényesült, a legnagyobb differencia 13 egység volt.

A találkozó utolsó négy percébe a BEAC 52-39-es előnyéről érkeztek a felek. Innen a PINKK 12-0-s futással tette nyílttá a végjátékot. Az utolsó percbe fordulva 52-51-re módosult az állás. A BEAC Laklóth Anna és Papp Klaudia büntetőivel még 55-53-as előnyre tett szert. Az utolsó támadásra azonban 9 másodperce maradt a PINKK-nek és a mérkőzés végén Szücs Réka triplájával megszerezték a győzelmet a pécsiek.

ELTE-BEAC Újbuda - PINKK Pécsi 424 55-56 (14-17, 15-13, 13-4, 13-22)