Kétszeri hosszabbítás után nyert az Orenburg Prágában

2019.01.09. 22:31 | EuroLiga

Az idei évad eddigi egyik legemlékezetesebb mérkőzését játszották szerdán az Euroligában. A Nagyezsda Orenburg kétszeri hosszabbítás után 90-86-os sikert aratott az USK Praha otthonában.

Nem úgy indult a találkozó, hogy emlékezetes, szoros végjáték alakulhat ki. Az USK Praha hamar magához ragadta a kezdeményezést. Az első szakasz végén 30-18-ra vezettek, a folytatásban pedig a 17 pontot is elérte az előnyük. A harmadik etap közepén még 56-41-re ment Natalia Hejkova gárdája. A játékrész hajrájában kezdte meg a felzárkózást az Orenburg. A negyedik negyed kezdetére a lélektani 10 pont alá faragták a hátrányukat. Ennek a 10 percnek ugyanis 60-51-ről vágtak neki a felek.

A negyedik 10 percre egyértelműen fölénybe került a 29 pontos Brionna Jones vezette Orenburg. Ugyanakkor az USK Praha igyekezett menedzselni az előnyét. Kevesebb, mint öt perccel a rendes játékidő vége előtt 68-60 állt az eredményjelzőn. Sőt, még az utolsó percbe fordulva is 71-69-re vezettek a csehek. Végül Jones mentette hosszabbításra a meccset. Az első ráadásban a prágaiak legjobbja Alyssa Thomas kipontozódott és ekkor úgy nézett ki, hogy az Orenburg behúzhatja a győzelmet. 80-78 után azonban Marija Rezan egyenlített. Jöhetett a második hosszabbítás. Itt már végig az oroszok jártak előrébb, akik elsősorban fejben jobban bírták a hajrát.

USK Praha - Nagyezsda Orenburg 86-90 (30-18, 17-12, 13-21, 11-20, 15-19)