Nehezen nyert a Fenerbahce az Olympiacos ellen

2019.01.09. 19:26 | EuroLiga

Az Euroliga 8. fordulójának második szerdai meccsére szintén a Sopron Basket csoportjában került sor. A Fenerbahce megszenvedett az Olympiacos gárdájával. A török bajnok mindössze 76-68-as sikert ünnepelhetett.

Az újonc Olympiacos ugyan az alapszakasz első felében nem nyert meccset, de szívós játékával minden riválisa életét megnehezítette. Ugyanezt láthattuk ezúttal is. A Fenerbahce végig vezetett ellenük, de leszakítani nem tudta a görög bajnokot. Végül 10 perc után 22-12-re ment a Fener. A második szakaszban viszont többször is felzárkózott 2-3 egységre az Olmypiacos. A félidőben így 40-37 állt az eredményjelzőn.

A harmadik negyedben is kiegyenlített mederben haladt a küzdelem. Az Olympiacos 48-48-nál egyenlített. A játékrész hajrájában tudtak ismét elszakadni a törökök. Az utolsó 10 percnek 61-55-ről futottak neki a felek. Az Olympiacos 6-0-val indította ezt a periódust és így 61-61-nél újra egyenlített. Innen azonban 9-0-s futással a Fener lépéselőnybe került és el is döntötte a győztes kilétét. A török együttesben Bria Hartley 21, Kelsey Plum 15 ponttal zárt.

Fenerbahce - Olympiacos 76-68 (22-12, 18-25, 21-18, 15-13)