Magabiztos soproni győzelem az Euroligában

2019.01.10. 20:15 | EuroLiga

A Sopron Basket az Euroliga 8. fordulójában 80-52-re legyőzte a francia Carolo Basket gárdáját. Roberto Iniguez együttese remek csapatteljesítménnyel, szervezett játékkal végig vezetett az összecsapáson.

Sérülések befolyásolták az elmúlt hetekben a Sopron munkáját. A Határ Bernadett ezen a mérkőzésen sem léphetett pályára. A jobb térdében megsérült az egyik szalag, így pár hétre kidőlt. Tina Jovanovic viszont felépült és bevethető állapotban várta a 2019-es esztendő első Euroliga meccsét. Amanda Zahui duplája és Aleksandra Crvendakic triplája vezette fel a találkozót. Három perc telt el, amikor 10-4-nél a vendégek időkérése miatt állt a játék. A Sopron mindenben riválisa fölé nőtt, már az első negyedben elérte a 10 egységet a differencia. A játékrész végén 22-14 állt az eredményjelzőn. Érdekesség, hogy a kezdőötös a mieinknél csere nélkül játszotta végig az első 10 percet. A soproni dobóformát jól mutatja, hogy a 16 mezőnykísérletéből 10 sikeresnek bizonyult. A második szakaszra sem változott a mérkőzés képe. A vendégeknek 24-18-nál még akadt több labdájuk ahhoz, hogy közelebb kerüljenek. Innen azonban a félidőig hátralévő 5 percet 18-7-re hozták a mieink.

Az első félidőt Crvendakic hárompontosa zárta, ami 42-25-ös előnyt eredményezett. Azt láthattuk a statisztikán, hogy továbbra is extrán dob a Sopron. A 31 mezőnykísérletből 17 célt ért. Ezen felül jobban szedték a lepattanókat a mieink és a 10 gólpassz is kiemelést érdemel. A harmadik etapban 15-18 egység között állt be a differencia a felek között. Yvonne Turner hármasa után 57-35-nél lépte át a lélektani 20 pontot a soproni előny. A harmadik negyed végén már hét triplánál járt a magyar bajnok, végül pedig kilenccel zárt. Az utolsó 10 percnek 61-39-ről vágtak neki a felek. Bár eddig elsősorban a támadást méltattuk, de védekezésben is extrát hozott Roberto Iniguez együttese. Végül 52 ponton tartották a mieink a francia alakulatot. A 80-52-es győzelem alkalmával a csapatteljesítményt dicséri, hogy heten is betaláltak a keretből és négyen legalább 17-es teljesítmény-index értéket jegyeztek. A legeredményesebb Queralt Casas lett, aki egykori csapatának 16 pontot dobott, de kiosztott 7 gólpasszt is.

Sopron Basket - Carolo Basket 80-52 (22-14, 20-11, 19-14, 19-13)