Európa-bajnokság 2019

Meglepetésre búcsúzott a Botas az Európa Kupától

2019.01.10. 18:42 | Európa Kupa

A török Botas együttese egypontos moszkvai veresége után a visszavágón is hasonló arányban, 60-59-re kikapott az MBA Moszkvától. Ezzel Krivacevic Tijana együttese 137-135 arányban elveszítette a párharcot és búcsúzott az Európa Kupától.

A két csapat moszkvai összecsapásához képest, melyen az oroszok 77-76-os sikert arattak, a Botas-nál Krivacevic Tijana már tudta vállalni a játékot, de Jewell Loyd továbbra sem. Ettől függetlenül sokáig úgy nézett ki, hogy érvényesíti fölényét a török gárda. A 18-17-es első negyedet követően a félidőben már 38-26-ra vezettek.

A harmadik negyedben 41-29-nél három támadása is volt a Botas-nak, hogy még nagyobb előnyt kialakítson. Ezzel nem éltek és innen egy új meccs kezdődött. A játékrész végére 45-44-re visszajöttek az oroszok. A záró szakaszt pedig már végig kiélezett küzdelem jellemezte. Az utolsó három percbe fordulva 57-52-re ment a Botas, de innen 8-0-val fordítottak az oroszok.

Ugyan még az utolsó másodpercekben is volt labdája a továbbjutást érő eredmény eléréséhez a török élcsapatinak, de ekkor már az MBA Moszkva jobban koncentrált. Óriási bravúrral, de teljesen megérdemelten vívták ki a továbbjutást. A 60-59-es vereség során Krivacevic Tijana 19 és fél perc alatt 2 ponttal, 5 lepattanóval zárt.

Botas - MBA Moszkva 59-60 (17-18, 21-8, 7-18, 14-16)
Továbbjutott az MBA Moszkva 135-137-es összesítéssel.