Európa-bajnokság 2019

A DVTK otthonában is megőrizte veretlenségét a Sopron

2019.01.13. 19:04 | Magyar Bajnokság

A 13. forduló csúcsrangadóján a Sopron Basket 72-58-as győzelmet aratott az Aluinvent DVTK otthonában. A soproni csapat az első negyed közepétől végig előrébb járt riválisánál és ezzel a sikerrel magabiztosan őrizte meg a veretlenségét a hazai élvonalban.

Nagy várakozás előzte meg a tabella első két helyezettjének rangadóját. A mérkőzést Medgyessy Dóra triplája vezette fel. A két csapat 7-7-ig haladt fej-fej mellett, majd stabil, kiválóan szervezett védekezésére és szerzett labdákra építve a Sopron Basket fokozatosan elszakadt riválisától. A címvédőnél Tina Jovanovic volt a kimaradó légiós, de nem léphetett pályára Határ Bernadett sem. Ennek ellenére az első szakasz hajrájában magas posztokon is fölénybe került a Sopron, mely 10 perc után 21-13-ra vezetett.

A második etap elején a lélektani 10 pont fölé nőtt a differencia. Amikor 29-18-nál Cziczás László időt kért, a DVTK statisztikai lapján 13 perc után már kilenc eladott labda szerepelt. A távoli dobások tartották látótávolságban a hazaiakat. Ekkor még mind a négy kísérletük sikeresnek bizonyult. Azóta tudjuk, hogy a folytatásban már nem értékesített triplát a miskolci gárda. Ennek is betudható, hogy a következő percekben gyorsan nőtt a különbség. A legnagyobb differenciát 40-21-nél regisztrálhattuk. A félidőben pedig 44-30 állt az eredményjelzőn.

A félidei statisztika reális képet festett a találkozóról. Mezőnyből 50%-al dobott a soproni csapat, mely 20-17-re vezetett a lepattanókban és 9 szerzett labdája volt, miközben a DVTK-nak mindössze 2. A címvédő kiszorította a hazaiakat a palánk alól, 18 pontot ért el festékből, míg a DVTK 8-at. Ezen felül, amit a számok nem tudnak megmutatni, hogy lényegesen nagyobb sebességgel játszott a Sopron. A harmadik negyed elején a soproni gárda 51-33-ra ellépett, de innen a DVTK vette át az irányítást. Talán a legjobb percek voltak ezek a hazaiak számára, akik egészen 53-44-re felzárkóztak. Ennél közelebb azonban nem került Cziczás László együttese.

A záró szakasznak 57-46-ról vágtak neki a felek. Roberto Iniguez tanítványai ezt a periódust 6-0-val vezették fel és ezzel lényegében el is döntötték a rangadót. A folytatásban 14-16 pont környékén profin, higgadtan menedzselte előnyét a Sopron. A 72-58-as siker alkalmával Amanda Zahui 17, Yvonne Turner 15 pontot ért el. A DVTK legeredményesebbje a 13 pontos Medgyessy Dóra lett.

Aluinvent DVTK - Sopron Basket 58-72 (13-21, 17-23, 16-13, 12-15)