Európa-bajnokság 2019

Az Olympiacos győzelemmel hangolt a Sopron ellen

2019.01.13. 17:07 | Európa

Szerdán magyar idő szerint 17 órától a Sopron Basket az Olympiacos vendége lesz a női kosárlabda Euroligában. A görög címvédő a hazája bajnokságában a papírformának megfelelően hétvégén is megőrizte veretlenségét.

Fotó: olympiacossfp.gr

Az Olympiacos a tabella harmadik helyén álló Panionios gárdáját látta vendégül és győzte le 79-42-re. A félprofinak tekinthető görög élvonalban a Panionios egy jobb játékerőt képviselő együttesnek számít, még két amerikai játékost is foglalkoztatnak. Ennek megfelelően az első negyedben még tudták a lépést tartani, így 10 perc után mindössze 18-16-ra ment az Olmypiacos.

A döntést a második negyed hozta el. Ezt a 10 percet az Olmypiacos 26-10-re nyerte. A 44-26-os félidő után már gyorsan nőtt a differencia a felek között. Az Olmypiacos 50% feletti mezőnymutatóval, jó ritmusú, eredményes játékkal rukkolt elő. A 79-42-es sikerük alkalmával öten is kétszámjegyű ponttal zártak. A legeredményesebbjük Mirna Mazic lett, akinek a statisztikai lapjára 15 pont és 9 lepattanó került. Evina Stamati és Jessica Thomas 11-11 egységig jutott.

Olympiacos - Panionios 79-42 (18-16, 26-10, 19-7, 16-9)