Európa-bajnokság 2019

Fritz Juditék fontos rangadó után megőrizték veretlenségüket

2019.01.13. 19:01 | Európa

A WBBL 13. fordulójának vasárnapi játéknapján élcsapatok bajnoki csúcsrangadójára került sor, melyen a Sevenoaks Suns a Leicester Riders otthonában 60-44-es sikert aratott. Fritz Juditék őrzik a veretlenségüket és az élre álltak a táblázaton.

Fotó: Leicester Riders

A veretlenül menetelő Sevenoaks Suns extrán kezdett és az első etap végére 23-15-ös előnyt építettek fel. A második negyedben még akadt egy felzárkózása a Leicester Riders gárdájának, 12-0-s futás végén 27-25-re fordítottak. A félidőig őrizték a minimális előnyüket a hazaiak: 20 perc után 34-31-re mentek.

A harmadik negyedben öt percen át fej-fej mellett haladt a két csapat. Végül a Sevenoaks Suns 41-40 után 9-4-es sorozattal került komolyabb lépéselőnybe. Az utolsó 10 percnek 50-44-ről vágtak neki a felek. Ezt a periódust 10-0-val indította a Suns és innen már nem volt kérdés a győztes kiléte. Fritz Judit közel 32 perc alatt 4 ponttal, 3 gólpasszal és 3 szerzett labdával zárt.

Leicester Riders - Sevenoaks Suns 58-77 (15-23, 19-8, 10-19, 14-27)