A Jekatyerinburg és az Orenburg is magabiztosan nyert Oroszországban

2019.02.04. 00:29 | Oroszország

Vasárnap négy mérkőzésre került sor az orosz élvonalban. A Dinamo Kurszk szombati sikeréhez hasonlóan az UMMC Jekatyerinburg és a Nagyezsda Orenburg is magabiztos győzelmet aratott.

Fotó: UMMC Jekatyerinburg - basket.ugmk.com

A címvédő UMMC Jekatyerinburg 87-48-ra verte a Szpartak Moszkvát. Volt idő, amikor ezen két gárda még Euroliga döntőt vívott. Most nem ez a helyzet és a Jekatyerinburg könnyen érvényesítette fölényét. A félidőben még csak 18 ponttal jártak előrébb, de a 29-9-es harmadik negyed elhozta a kiütést. Maria Vadeeva 18, Brittney Griner 17 pontot ért el.

A Nagyezsda Orenburg 92-40-es győzelmet aratott a Dinamo Moszkva otthonában. Ők már az első negyedben állva hagyták riválisukat, amikor 26-9-re léptek el. Innentől végig domináltak. Az orenburgi keretben Brionna Jones és Viktoriia Medvedeva 16-16, míg Zhosselina Maiga 14 pontot ért el.

Dinamo Novoszibirszk - Jeniszej Krasznojarszk 70-89 (24-24, 17-22, 8-23, 21-20)
Inventa Kurszk - MBA Moszkva 81-80 (18-12, 15-26, 13-17, 18-9, 17-16)
UMMC Jekatyerinburg - Szpartak Moszkva 87-48 (18-10, 25-15, 29-9, 15-14)
Dinamo Moszkva - Nagyezsda Orenburg 40-92 (9-26, 5-18, 11-28, 15-20)