A Canberra került előnybe az ausztrál döntőben

2019.02.09. 13:52 | Ausztrália

Szombaton megkezdődött az ausztrál profi liga, a WNBL fináléja. Az egyik fél második sikeréig tartó döntő párharcban az első mérkőzésen a Canberra Capitals hazai pályán 88-67-re verte az Adalaide Lightning gárdáját.

Fotó: WNBL Twitter

Óriási várakozás előzte meg Canberrában a mérkőzést. A csapat a 2010/2011-es évad után jutott el ismét a döntőig. Szinte elővételben elkelt az összes jegy. A lelkes közönség azonban nem láthatott jó kezdést a kedvenceitől. Az Adalaide négy és fél perc alatt 15-4-es előnybe került és az első szakasz végén még 25-18-ra mentek. A nagy fordulat a második etapban jött el, amikor 33-26 után egy 22-5-ös szériát mutatott be a Canberra a félidőig.

A 48-38-ról induló harmadik negyedben tartósan 10 pont felett állt be a differencia. A Canberra Kelsey Griffin (22 pont, 12 lepattanó) és Kia Nurse (23 pont, 7 lepattanó) klasszis játékkal kézben tartotta az irányítást. 30 perc után 68-56-os állást rögzíthettünk. Az Adalaide előtt 70-61-nél még mutatkozott kisebb esély a felzárkózásra. Ezzel azonban nem tudtak élni. Az utolsó percekben már a hazai szurkolók vastapsa közepette látványos megoldásokkal zárta le a meccset a Canberra.

A párharc szerdán folytatódik az Adelaide Lightning otthonában.

UC Capitals - Adelaide Lightning 88-67 (18-25, 30-13, 20-18, 20-11)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása 1-0 az UC Capitals javára.