Európa-bajnokság 2019

A Girona győzelemmel hangolt a szekszárdi vendégjátékra

2019.02.09. 21:27 | Spanyolország

Az Európa Kupa rájátszásában Szekszárdra látogató Spar Citylift Girona a spanyol bajnokság szombati játéknapján fontos idegenbeli sikert aratott.

Fotó: Quesos El Pastor

A Girona Zamorában lépett pályára, ahol a Quesos El Pastor vendége volt. Itt végül 67-61-es sikert ünnepelhettek, amivel őrzik listavezető pozíciójukat a tabellán. A szoros első negyed után 17-15-re ment a Girona. A második szakaszban viszont 31-19-re elléptek és úgy nézett ki, hogy hamar döntésre vihetik a meccset. Innen azonban a félidőig 33-31-re felzárkóztak a hazaiak.

A harmadik negyedben 4-6 pont között menedzselte előnyét a Girona. A záró szakasz elején a Quesos El Pastor még 51-50-re visszajött. Innen azonban újra ellépett a Girona és végül behúzta a győzelmet. A keretükben a Ceglédről ismert, a bajnokságban számításba Leia Dongue lett a legeredményesebb 16 ponttal. Nadia Gomes 15, Shay Murphy 10 egységig jutott.

Ami a többi spanyol bajnoki meccset illeti. A Salamanca sikeréről és Cyesha Goree bemutatkozásáról már hírt adtunk. A Bembibre a Ferrol-t verte, a Nissan Al-Qázeres Extremadura a Mann Filter Casablancánál bizonyult jobbnak. A Cadi La Seu pedig kiütötte az IDK Gipuzkoát.

Nissan Al-Qazeres - Mann Filter Casablanca 67-63 (20-14, 16-16, 17-18, 14-15)
Bembibre - UNI Ferrol 79-68 (22-23, 26-21, 11-10, 20-14)
Quesos El Pastor - Spar Citylift Girona 61-67 (15-17, 16-16, 17-18, 13-16)
Cadi La Seu - IDK Gipuzkoa 77-57 (21-20, 21-11, 19-17, 16-9)