Európa-bajnokság 2019

A TTT Riga újabb nagy bravúrja

2019.02.13. 19:15 | EuroLiga

A TTT Riga folytatja bravúros szereplését az Euroligában. A 13. forduló rangadóján a lett bajnok 62-61-es sikert aratott a Fenerbahce otthonában.

Fotó: fenerbahce.org

A két csapat első negyedben fej-fej mellett haladt, 10 perc után a Riga 21-17-re ment. A második szakaszban aztán villámrajtot vettek a lettek, akik 11-2-vel indították ezt a periódust. Ezzel 32-19-nél ki is alakult a mérkőzés legnagyobb különbsége. A félidőig őrizte ezen jelentős előnyét a Riga.

A mérkőzésben az újabb fordulatot a 36-25-ről kezdődő harmadik szakasz hozta, amikor három perc alatt 11-3-es sorozattal visszajött a Fenerbahce. A Riga tartását dicséri, hogy ettől sem omlottak össze. A záró szakasznak végül 50-45-ről futottak neki a felek. A rigaiak újra el tudtak szakadni 6-7 egységgel és egy pillanatra nem adták át a vezetést a hazaiaknak.

A Fener az utolsó percbe érve zárkózott fel 62-61-re és bár óriási izgalmak közepette támadtak a győzelemért, de ezzel nem tudtak élni. A Riga bravúrja magyar szempontból is kedvező, hiszen a Sopron Basket előtt ezzel megnyílt az esély akár még a csoport második helyére is.

Fenerbahce - TTT Riga 61-62 (17-21, 8-15, 20-14, 16-12)