A Carolo Basket legyőzte a Fenerbahce-t

2019.02.20. 20:25 | EuroLiga

Magyar szemmel a lehető legjobb forgatókönyv érvényesült. A Carolo Basket hosszabbítást követően 94-92-re legyőzte a Fenerbahce-t az Euroliga alapszakaszának záró fordulójában. Annak köszönhetően, hogy eközben a Sopron Basket Rigában nyerni tudott, a magyar bajnok lépett elő a B-csoport második helyére.

A Carolo 12-1-es sorozattal indította a meccset, de ezt követően rendezte a sorokat a Fenerbahce. Az első negyed végére 21-13-ra felzárkóztak, majd a második szakasz elején azzal a lendülettel 3-4 egységre megközelítették riválisukat. Innentől kezdve fej-fej melletti kiegyenlített küzdelem alakult ki. A félidőben 40-38-ra már a török bajnok ment. A harmadik negyedben 47-44-nél úgy nézett ki, hogy elkezd elszakadni a hazaiaktól a Fener. Innen azonban a Carolo Basket tudott újítani és egy 9-2-es sorozat végén újra náluk volt az előny.

A kiegyenlített csata alkalmával a harmadik etap végén 61-61 állt az eredményjelzőn. A negyedik szakasz óriási fordulatokat tartogatott. Előbb a franciák tettek szert 71-65-ös vezetésre, majd innen 13-2-es szériával 78-73-ra fordított a Fener. Ekkor azonban még volt hátra másfél perc a rendes játékidőből és ez idő alatt egyenlített a Carolo. Fél perccel a vége előtt Amel Bouderra jegyezte a 78-78-as eredményt hozó triplát. Innen jött a ráadás, ahol szinte végig előrébb jártak a hazaiak és bár az utolsó másodpercekben Hartley előtt megnyílt az út az egyenlítésre, de behúzta a győzelmet a Carolo.

A Carolo Basket a sikerével kiharcolta az Európa Kupás folytatás lehetőségét. A Fenerbahce pedig a B-csoport harmadik helyén zárt.

Carolo Basket - Fenerbahce 94-92 (21-13, 17-27, 23-21, 17-17, 16-14)