A Hradec Kralove nyerte a Cseh Kupát

2019.03.10. 18:08 | Csehország

Vasárnap este rendezték Nymburkban a Cseh Kupa fináléját. A Sokol Nilfisk Hradec Kralove nagy csatában legyőzte a KP Brnót és ezzel elhódította a trófeát.

Fotó: Facebook.com/ceskybasketbal/

A döntőben a Sokol Nilfisk Hradec Kralove 68-63-ra verte a KP Brnót. Érdekes összecsapás kerekedett. A Hradec Kralove a 20-13-as első negyedben komoly lépéselőnybe került és szinte az egész mérkőzésen előrébb járt riválisánál. A KP Brno azonban nem adta fel és az utolsó négy percben 56-50 után nagy hajrába kezdett. Ennek keretében böbbször utolérték riválisukat.

Még 42 másodperccel a vége előtt 63-63-nál is döntetlen volt, de a szoros végjátékból a Hradec Kralove jött ki győztesen. Kristýna Minarovičová és Pamela-Therese Effangová 18-18 ponttal zárt. A finálét követően Pamela-Therese Effangovát a torna MVP-jének is megválasztották.

A bronzmérkőzés egyoldalú csatát hozott. A házigazda Nymburk 90-68-ra kiütötte a Slavia Prahát. A félidőben már 19 egység volt a differencia a felek között. A Nyumburk legeredményesebbje a 18 pontos Jordan Reynolds lett.