A Soproni Darazsak Akadémia nyerte a juniorok "B" döntőjét

2019.03.10. 22:46 | Utánpótlás hírek

Vasárnap lezárult a Városmajorban, az MTK Kosárlabda Csarnokban a Nemzeti Leány Junior Bajnokság "B" döntője. A tornát a Soproni Darazsak Akadémia nyerte, miután egy drámai fináléban hosszabbítás után legyőzte a Dávid Kornél KA együttesét.

Fotó: Soproni Darazsak Akadémia

A junior "B" döntő fináléjában a Soproni Darazsak Akadámia hosszabbítás után 86-77-re múlta felül a Dávid Kornél KA együttesét. A székesfehérváriak gyorsan komoly lépéselőnybe kerültek, 10 perc után 28-13-ra vezettek. A félidőig megmaradt a 15 pontos előnyük, de még a harmadik negyed végén is 11 egységgel jártak előrébb. A negyedik szakaszban nagy hajrába kezdett a Sopron és az utolsó perchez érve 69-68-nál a vezetést is átvették. Végül büntetőkkel a Dávid Kornél KA mentette hosszabbításra a meccset. A 72-72-ről induló ráadásban végig a soproni együttes játszott fölényben. A fináléban a 43 pontos Pfeiffer Virág lett a legeredményesebb.

A Soproni Darazsak Akadémia a sikerével az országos rangsor 9. helyén végzett. A 11. helyért kiírt összecsapáson a Török Flóris - Törekvés SE a Nyíregyházi Kosársulit verte 73-54-re. Dobos Kíra 14 ponttal zárt. Egri Vivien pedig 11 ponttal és 12 lepattanóval dupla-duplát ért el. Az MTK Budapest a Monori SE 62-36-os legyőzésével szerezte meg a 13. helyet. Dénes Diána 16 pontot jegyzett. A 15. pozíciót a Zsíros Akadémia szerezte meg, miután nagy csatában verték a Szolnokot.

15. helyért
Szolnoki MÁV SE - Zsíros Akadémia Kőbánya 53-55 (17-13, 17-14, 11-13, 8-15)

13. helyért
Monori SE - MTK Budapest 36-62 (6-10, 14-24, 14-17, 2-11)

11. helyért
Török Flóris - Törekvés SE - Nyíregyházi Kosársuli 73-54 (22-15, 24-17, 11-10, 16-12)

9. helyért
Soproni Darazsak Akadémia - Dávid Kornél KA 86-77 (13-28, 19-19, 16-12, 24-13, 14-5)