Európa-bajnokság 2019

A Fenerbahce 13 ponttal verte a Botas-t

2019.03.12. 17:55 | Törökország

Kedden rendezték a török élvonal 21. fordulójának rangadóját, melyen az Euroligától múlt héten búcsúzó Fenerbahce 83-70-re verte a Botas-t. Ezzel a Fener megerősítette a tabellán a második helyét, míg a Botas negyedik.

Fotó: fenerbahce.org

Nagy volt a tét a találkozó előtt. A Botas egy idegenbeli bravúrral akár meg is előzhette volna a tabellán a Fener, Hatay kettőst. Ráadásul külön pikantériát kölcsönzött a párosításnak, hogy a két csapat március elején egymással vívta a kupadöntőt. A Fener az Euroliga búcsú után rendezte a sorokat és hamar egyértelművé tette fölényét. Már az első negyedben 10-10 után egy 14-4-es futást mutattak be. A 24-14-ről induló második etapban pedig tartósan 10 egység felett stabilizálták az előnyüket.

A félidőben 48-33 állt az eredményjelzőn, majd a folytatásban a 20 pontot is elérte a differencia a felek között. A Botas a Török Kupa finéléjához hasonlóan az utolsó öt percben szépített az eredményen. Ekkor 77-57-es állás után a mérkőzés végéig 83-70-re felzárkóztak. Krivacevic Tijana 33 perc alatt 13 ponttal és 4 lepatatnóval zárt a Botas-nál. A Fener legeredményesebbje a 16 egységig jutó Ayse Cora lett.

Fenerbahce - Botas 83-70 (24-14, 24-19, 22-20, 13-17)