Lezárultak a bajnoki negyeddöntők Szlovákiában

2019.03.13. 21:23 | Szlovákia

Ahogy arról a hétvégén hírt adtunk, Szlovákiában már a bajnoki negyeddöntőknél tartanak az élvonal küzdelmei. A papírformának megfelelően az egyik fél második sikeréig tartó párharcok szerdán lezárultak. Minden párosításban 2-0-val továbblépett a magasabban jegyzett alakulat.

Fotó: Facebook.com/PiestanskeCajky/

Az MBK Ruzomberok 93-89-es győzelmet aratott a Slovan Bratislava otthonában. A 32-8-as első negyedben eldőlt az összecsapás, melyről Yatskovets 22, illetve Kelčíková és Ellenberg 17-17 pontját kell kiemelni. A Pieą»anské Čajky 75-34-es sikert ünnepelhetett a Banská Bystrica otthonában. A félidőben 41-17 állt az eredményjelzőn. A légiósok remekeltek pöstyéni oldalon: Lubin 14, Thompson 12, Engelman 11 egységig jutott.

A Young Angels Kosice 67-50-re múlta felül a BAM Poprad gárdáját. A félidei 18 pontos kassai előny után a Poprad csapatának akadt egy kisebb felzárkózása, de fordítási esélyeik nem mutatkoztak. Blanárová 18 és Logic 17 pontját kell kiemelni a kassai együttesből. Már szombaton is a Somorja és a Nyitra párharca volt a legszorosabb. A második meccsen riválisa otthonában végül óriási csatában 55-49-es győzelmet aratott a Somorja, így itt sem lesz szükség sorsdöntő harmadik találkozóra.

BAM Poprad – YOUNG ANGELS Koąice 50-67 (8-18, 16-24, 12-8, 14-17)
BK Slovan Bratislava – MBK Ruľomberok 39:93 (8-32, 19-20, 3-22, 9-19)
BK ©KP 08 Banská Bystrica – Pieą»anské Čajky 34-75 (5-20, 12-21, 12-15, 5-19)
BKM Junior UKF Nitra – ©BK ©amorín 49-55 (11-18, 14-13, 11-4, 13-20)