Nyert helyzetből bukott nagyot a Salamanca, elődöntős az Orenburg

2019.03.14. 22:25 | Európa Kupa

A Nagyezsda Orenburggal lett teljes az Európa Kupa elődöntőjének mezőnye. Az orosz együttes 70-65-ös győzelmet aratott Salamancában és így 128-115-ös összesítéssel léptek tovább. A spanyol gárda a negyedik negyednek magabiztos továbbjutást jelentő 56-40-es előnyről futott neki. Innen csúszott ki a kezükből az irányítás, a végjátékban már esélyük sem volt a drámai meccsen.

A legjobban várt negyeddöntő párharc első felvonása alkalmával az Orenburg 58-50-re verte a Salamancát. A spanyol bajnoki címvédő azonban fogadkozott, hogy hazai pályán telt házas lelátó előtt fordítani fognak. Sokáig úgy nézett ki, hogy ezen törekvéseik sikerrel járnak. A 23-23-as első negyed után a félidőre 37-30-as előnyt építettek fel. A harmadik negyedben pedig egyértelmáen úgy tűnt, hogy a Salamanca maga javára fordítja a párharcot.

A hazaiak a 47-40-es vezetésük után 9-0-val zárták a harmadik szakaszt és ezzel 56-40-re léptek el. Ekkor már összesítésben 8 pontos előnyük volt. Az Orenburg azonban nem adta fel. Rendkívül élvezetes találkozó kerekedett, ahol az oroszok 62-62-nél három és fél perccel a vége előtt utolérték riválisukat. Ezt követően egy triplával még felcsillant a remény a spanyolok előtt, de az utolsó három percben nem találtak be. Az Orenburg jobban bírta a végjátékot és a 19 pontos Brionna Jones vezetésével behúzta a győzelmet, a továbbjutást. A Salamanca keretében Cyesha Goree nem lépett pályára.

Perfumerias Avenida Salamanca - Nagyezsda Orenburg 65-70 (23-23, 14-7, 19-10, 9-30)
Továbbjutott a Nagyezsda Orenburg 128-115-ös összesítéssel.