A Salamanca kiütötte a Gironát

2019.03.17. 19:50 | Spanyolország

Vasárnap este rendezték a spanyol élvonal csúcsrangadóját, melyen a Salamanca 80-53-ra kiütötte a Gironát.

Fotó: Twitter.com/CBAvenida

Vasárnapra egy mérkőzés, de a legjobban várt maradt a spanyol élvonal 23. fordulójában. Ezen a Salamanca és a Girona csapott össze. Mindkét gárda egy vereséget gyűjtött a feldobásig az alapszakaszban. A két csapat decemberi meccsén Gironában 23 pontos hazai siker született. Abban a tudatban léptek pályára a felek, hogy a győztes - arasson az bármilyen különbségű sikert - jó eséllyel az alapszakasz tabellájának élén zár. Az első félidőben nem alakult ki nagy különbség a felek között, bár már ekkor is jellemzően pár ponttal a telt házas közönség által támogatott Salamanca vezetett. 10 perc után 20-17-re mentek. A második szakaszban pedig a 10 pontot is elérte a differencia.

A 36-26-os félidő után a Girona a harmadik negyedet 12-0-val indította, amivel 38-36-nál átvette a vezetést. Úgy nézett ki, hogy az Európa Kupában is kiválóan menetelő gárda ezzel elhozta a rangadó végkimenetelét meghatározó fordulatot. Nem így történt, erre ugyanis 16-3-as szériával válaszolt a Salamanca. Azóta már tudjuk, hogy végül ez lett a döntő futás. Az utolsó 10 perc kezdetén már 59-43-ra mentek a hazaiak, akik előtt még az egymás elleni eredmény maguk javára fordítása is felcsillant esélyként. Igazi erődemonstrációt láttunk a címvédőtől, mely a 20 pontot és 10 lepattanót jegyző Erika de Souza, illetve a 16 pontos Jewell Loyd vezetésével kiütéses győzelmet aratott.

A spanyol élvonal 23. fordulójának többi mérkőzéséről ITT írtunk.

Perfumerias Avenida Salamanca - Spar Citylift Girona 80-53 (20-17, 16-9, 23-17, 21-10)