A TTT Riga hódította el az EWBL trófeáját

2019.03.17. 15:40 | Európa

Vasárnap délután lezárult az EWBL 2018/2019-es kiírása. A fináléban a TTT Riga 73-63-ra győzte le a Tsmoki Minszk együttesét.

Fotó: TTT Riga

A Minszk kezdte jobban a finálét, az első szakaszban még egy 9-1-es futásuk is akadt. Végül pedig 10 perc játékot követően 20-13-ra vezettek. A második negyedben nagyot fordult a mérkőzés képe: 26-21-ig őrizte előnyét a Minszk. Innen azonban a TTT Riga robbantott. A félidőig 10-10 pontig jutó Brumermane, Pulvere kettős vezetésével fordítottak. A nagyszünetben 39-34-re ment ezzel a lett bajnok.

Ilyen előzmények után óriási kérdés volt, hogy a harmadik negyed elején meccsben tud-e maradni a Minszk. Ez nem sikerült. A játékrész közepére 49-38-nál átlépte a lélektani a 10 pontot a rigai előny. Mutatott játék képében pedig még nagyobb különbség rajzolódott ki a felek között. Az utolsó 10 percnek 68-56-ról vágtak neki a csapatok. Itt még 65-51 után akadt egy felzárkózása a Minszknek. Másfél perccel a vége előtt 68-63-ra visszajöttek. A TTT Riga azonban rutinosan menedzselte a végjátékot és teljesen megérdemelten hódította el a trófeát.

A 73-63-as siker alkalmával a 17 pontos Kate Kreslina lett a TTT legeredményesebbje. Az MVP-nek pedig Shey Peddy-t választották aki ezúttal 13 ponttal, 8 lepattanóval és 3 gólpasszal zárt. A teljes évadot nézve pedig 10.9 pont, 4.5 lepattanó, 6.1 gólpassz és 17.9-es teljesítmény-index lett az átlaga az EWBL idei kiírását veretlenül nyerő alakulatban.

TTT Riga - Tsmoki Minszk 73-63 (13-20, 26-14, 19-12, 15-17)