Közel voltak a bravúrhoz Krivacevic Tijanáék

2019.03.17. 21:04 | Törökország

Szombaton és vasárnap a 22. fordulót rendezték a török élvonalban. Krivacevic Tijanáék egylabdás végjátékot játszottak a Cukurovával. Az első négyből a Fenerbahce és a Hatay simán nyert. Összefoglaló.

Fotó: foto.haberler.com

A Botas mindössze 70-69-re maradt alul a Cukurovával szemben. A brutálisan erős kerettel dolgozó listavezető, mely csütörtökön búcsúzott az Európa Kupától, egész meccsen nem tudta leszakítani a Botas-t. Sőt, az utolsó három percbe fordulva 66-62-re ment a Botas. Nem volt vissza nyolc másodperc, amikor Liudmyla Naumenko megszerezte a győztes találatot a Cukurovának. Krivacevic Tijana 18 perc alatt 8 pontot és 5 lepattanót jegyzett.

A vereség ellenére a Botas negyedik helye nem forgott veszélyben, mivel a Mersin-t meglepte az Ormanspor. Az első négyből a Fenerbahce és a Hatay is simán hozta a kötelezőt. A Fenerbahce 108-49-es sikert ünnepelhetett a Canik otthonában. Plum és Zandalasini 17-17 ponttal zárt. A Hatay 103-49-re ütötte ki az Adanát. Marica Gajic 18 pont, 14 lepattanós dupla-duplája érdemel kiemelést.

MERSİN BŞB. - OGM ORMANSPOR 79-80
KIRÇİÇEĞİ BODRUM - BELLONA KAYSERİ BASKETBOL 58-65
BEŞİKTAŞ - İZMİT BELEDİYESPOR 81-74
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ - GALATASARAY 75-80
CANİK BLD. - FENERBAHÇE 49-108
BOTAŞ - ÇUKUROVA BASKETBOL 69-70
HATAY BŞB. - GÜNDOĞDU ADANA BASKETBOL 103-49