Nagy Dorottyáék alulmaradtak a régiós elődöntőben

2019.03.17. 08:47 | NCAA Női kosárlabda

Az NCAA Divízió II-es női kosárlabda bajnokságának Déli Régiójában szombaton rendezték az elődöntőket. A Tampa Spartans - a 24 pontos Nagy Dorottyával a soraiban - 76-65 arányban alulmaradt a Florida Southern alakulatával szemben.

A Tampa sokáig jól tartotta magát a régióban első helyen rangsorolt és a tornának is otthont adó csapat ellen. 10 perc után 20-12-re ment a Florida Southern, de a második etapban még többször felzárkózott 4-5 egységre a Spartans. A félidőben 37-32 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyedben tovább folytatódott a Tampa jó sorozata, 42-41-nél a vezetést is átvették. A játékrész hajrájában 7-0-s futással fordított a Florida Southern és ez már előrevetítette a záró szakasz történéseit. Ekkor ugyanis kijött a tudáskülönbség a felek között, így a hazaiak egy újabb 14-0-s szériával lezárták az elődöntőt. Nagy Dororottya csapata legeredményesebbje lett: 33 perc alatt 24 ponttal, 8 lepattanóval zárt. A Tampa végül 22 győzelemmel fejezte be ezt az évadot, ami a 2013/2014-es szezon óta a legtöbb a szakmai program történetében.