Az Aluinvent DVTK az alapszakasz másodikja

2019.03.23. 21:33 | Magyar Bajnokság

A hazai élvonal 21. fordulójában szombaton négy mérkőzést rendeztek. Matematikailag is biztosította második helyét a tabellán az Aluinvent DVTK. Rövid összefoglaló a játéknapról.

Az Aluinvent DVTK és az MTK Budapest csatája abból a szempontból emelkedett ki, hogy a DVTK egy sikerrel matematikailag is biztosíthatta második helyét az alapszakasz tabelláján. A papírformának megfelelően az MTK otthonában nem botlott Cziczás László együttese és 96-61-es sikert ünnepelhetett. Már 10 perc után kétszer annyi pontja volt a miskolci gárdának, mint a hazaiaknak. A 32-16-ról induló második negyedben 20 egység felett állandósult a differencia és innen már nem lehetett kérdés a győztes kiléte.

A címvédő Sopron Basket 84-54-es győzelmet aratott az ELTE-BEAC Újbuda otthonában. A soproni együttes jó kezdéssel az első negyed végére 26-12-re lépett el. Innentől végig kézben tartotta az irányítást. A félidő hajrájában 36-22 után egy 13-2-es futással alakult ki az a differencia, mely maghatározta a folytatást. Kifejezetten élvezetes, pergős meccs kerekedett, mely jól szolgálta mindkét gárda felkészülését a saját szempontjából lényegesen nagyobb téttel bíró találkozókra.

Az Atomerőmű KSC Szekszárd 69-57-re verte a VBW CEKK Ceglédet. A szoros első negyed után a félidőre 43-29-es előnyre tett szert a Szekszárd. A harmadik etapban a 16 pontot is elérte a felek között a differencia, mely a záró szakasz elején 19 egységre ugrott. Végül a CEKK 65-47 után 10-4-es sorozattal zárta a meccset, így alakult ki a végeredményben megjelenő valamivel szorosabb eredmény.

A ZTE NKK 60-57 arányban bizonyult jobbnak a Vasas Akadémiánál. Ebben a párosításban is elmondható, hogy a kiegyenlített első negyed után a második etapban került lépéselőnybe a magasabban rangsorolt gárda. A félidőben már 36-29-re a ZTE NKK vezetett. A harmadik etapban a 12 egységet is elérte a differencia. A harcos meccsen a Vasas hatalmasat küzdött és a folytatásban egy pontra is felzárkózott. Még az utolsó percben is látótávolságban volt a házigazda, de végül behúzta a győzelmet a ZTE.

ELTE-BEAC Újbuda - Sopron Basket 54-84 (12-26, 12-23, 13-14, 17-21)