Drámai meccset nyert a francia élvonalban a Lattes Montpellier

2019.03.24. 20:27 | Franciaország

A hétvégén a 20. forduló mérkőzéseit rendezték Franciaországban. A Bourges és a Lyon magabiztosan nyert, míg a Lattes Montpellier emlékezetes csatában verte a Basket Landes gárdáját.

Fotó: Nathalie Jamais @Facebook

A Lattes Montpellier 51-50 arányban múlta felül a Landes alakulatát a hétvége rangadóján. Sokáig úgy nézett ki, hogy az Európa Kupa elődöntőjében Gironában előnyt szerző gárda magabiztosan behúzza a győzelmet. A félidőben 38-23-ra vezettek, de ezen nagy előnyüket nem tudták megtartani. A harmadik etap végére 47-41-re felzárkózott a Landes. A záró szakaszban több, mint 5 percen át nem talált be a Lattes Montpellier. Ez idő alatt fordított a Landes. Végül az utolsó támadásból 9 másodperccel a vége előtt Ana Dabovic találatával szerezte meg a győzelmet a Lattes Montpellier.

Nézzük a hétvégi többi találkozóját. A tavalyi döntő párosítása ismétlődött meg, amikor a Bourges 70-51-re legyőzte a Tarbes gárdáját. 30 perc után mindössze 46-41-re ment a Bourges, de a záró szakaszt 9-0-val indítva hamar bebiztosították a magabiztos sikert. Marine Johannes 16 pontját kell kiemelni. A Lyon 79-66-os győzelmet aratott a Carolo Basket otthonában. A félidőben még 40-34-re ment a Carolo, de a harmadik negyed hajrájában magához ragadta a kezdeményezést a Lyon és Ingrid Tanqueray, illetve Marième Badiane 16-16 pontjával behúzták a győzelmet.

Bourges - Tarbes 70-51
Saint-Amand - Villeneuve d'Ascq 74-53
Nantes Rezé - Landerneau 65-68
Charleville-Mézières - Lyon 66-79
Roche Vendée - Mondeville 68-48
Lattes Montpellier - Basket Landes 51-50