Sepsiszentgyörgy nyerte a Román Kupát

2019.03.31. 20:34 | Románia

Megvédte címét a Román Kupában a Sepsiszentgyörgy, miután a vasárnap esti fináléban, melyet saját csarnokukban rendeztek, 69-65-re legyőzték a Szatmárnémetit.

Fotó: Facebook.com/sic.sepsi/

Megvalósult az álomdöntő, hiszen a játékerő tekintetében a román élvonal mezőnyéből kiemelkedő Sepsiszentgyörggyel egyedül a Szatmárnémeti tudja felvenni a versenyt. Ezt a kupa fináléjában meg is tették. Sőt, a remek kezdésükre alapozva három negyeden át előrébb jártak.

A 48-45-ről induló záró szakaszban 10-0-s futással kezdett a Sepsiszentgyörgy és 55-48-ra fordítottak. Innentől kezdve sokáig vezettek. Az utolsó perchez érkezve azonban 63-63-nál újra egyenlített a Szatmárnémeti. A végjátékban viszont hatból hat büntetőt értékesítve behúzták a győzelmet. A legeredményesebb a 23 pontos Annemarie Godri Parau lett.

CS Municipal Satu Mare - ACS Sepsi SIC Sf Gheorghe 65-69 (21-14, 13-14, 14-17, 17-24)