Európa-bajnokság 2019

Az Orenburg franciaországi sikerrel hódította el az Európa Kupát

2019.04.10. 22:43 | Európa Kupa

A Nagyezsda Orenburg hódította el 2019-ben az Európa Kupa trófeáját. Az orosz együttes a 75-71-es hazai veresége után a Lattes Montpellier otthonában 75-57-es győzelmet aratott. Ezzel 146-134 arányban nyerte a döntő párharcot.

Teljesen telt ház fogadta a csapatokat Lattes városában. A hazai közönség egységesen fehérbe öltözve, csapatuk 4 pontos idegenbeli győzelme után a végső siker reményében várta a finálé visszavágóját. Az első percekben úgy nézett ki, hogy a francia együttes akár magabiztosan is végig tudja majd vinni a meccset. A játákrész közepén 15-8-nál már orenburgi időkérés miatt állt a játék. Rendezte sorait az orosz gárda és a negyed végén 18-16-ra vezettek. Brionna Jones egymaga 12 pontot jegyzett az első 10 percben. A második negyedet küzdős, helyenként kapkodós játék jellemezte. Még 20-18-re vezettek is a franciák, de innen 11-3-as sorozattal fordított az Orenburg és a félidőben már 35-27-es előnyben voltak. Az Orenburg nagy fölénybe került a palánkok alatt, 28-18-re vezettek a lepattanókban és a pontos játékukat mutatja, hogy mindössze 2 eladott labdájuk volt.

A harmadik negyed hozta el a döntést. Ekkor már a játék minden elemében egyértelműen riválisa fölé nőtt az Orenburg. A 40-23-as lepattanócsata, a 7 szerzett labda és a 10 gólpassz mutatta a remek játékukat. A Lattes Montpellier még 41-35-re felzárkózott, de innen 14-4-es sorozattal zárta ezt a szakaszt az orosz alakulat. Az 54-39-ről induló záró szakaszban 60-51-nél felcsillant a remény a hazaiak előtt. Ekkor ugyanis még 5 perc volt hátra és összesítésben mindössze 5 pontos lemaradásban voltak. Az Orenburg azonban nem engedte ki a kezéből a sikert. Innen egy újabb 8-2-es sorozattal zárták le a párharcot. A mérkőzés 75-57-es végeredménnyel zárult. Brionna Jones 21 ponttal és 12 lepattanóval lett a csapata legjobbja.

Az Orenburg két elveszített európai kupafinálé után - a 2010-es Európa Kupa és a 2016-os Euroliga - harmadik alkalommal már nem hibázott. Amióta négy évvel ezelőtt megvalósult az átjárás az Európa Kupa és az Euroliga között, azóta harmadik alkalommal a lagrangosabb európai kupasorozatból érkező gárda hódította el a trófeát.

Lattes Montpellier - Nagyezsda Orenburg 57-75 (16-18, 11-17, 12-19, 18-21)
A döntőt 146-132-es összesítéssel nyerte az Orenburg.