Európa-bajnokság 2019

A Dinamo Kurszk az első döntős az Euroligában 2019-ben

2019.04.12. 19:05 | EuroLiga

A Dinamo Kurszk az első döntős 2019-ben a női kosárlabda Euroligában. Az orosz együttes a harmadik negyedtől dominálva 84-67-re verte az USK Prahát az elődöntőben.

Fotó: Tóth Zsombor / Sopron Basket

Látványos fényjáték közepette mutatták be a Novomatic Arénában az első elődöntő résztvevőit. Nem sokkal később már a kosárlabda volt a főszereplő. Alyssa Thomas duplája vezette fel a találkozót. Az első negyedben végig fej-fej mellett haladt a két gárda. Nyolcszor változott a vezető kiléte és hat alkalommal volt döntetlen. Végül 10 perc után 19-17-re ment a Dinamo Kurszk. Az orosz gárdából Breanna Stewart egymaga 11 pontnál járt. A második etap elején is a világklasszis került a középpontba, de már azzal, hogy három perc után begyűjtötte a harmadik hibáját. Ekkor lendületet kapott a prágai alakulat és 6-0-s futással 27-23-ra fordítottak. Egészen 33-29-ig őrizte előnyét a cseh bajnok, de innen a félidő hajrája a Kurszknak sikerült jobban. A második 10 percben Sonja Petrovic egymaga 12 pontot szerzett, a csapata pedig végül 43-38-ra vezetett.

Hiába volt 11 eladott labdája a Kurszknak és hiába vezetett még a félidőben is lepattanókban az USK, a dobóformában óriási differencia mutatkozott. Amíg az oroszok 31 kísérletükből 18-at értékesítettek, addig a csehek 36-ból 13-at. A harmadik negyed nagy kérdése tehát az volt, hogy melyik csapat ezen a téren milyen irányba indul el. Végül egyre inkább a Kurszk dominanciája jött ki támadásban: 45-41 után 12-2-es sorozattal hagyták állva riválisukat. A döntést is elhozta a harmadik szakasz: egy felelőtlen sportszerűtlen Isabelle Harrison-tól, majd ezt követően Natalia Hejkova kapott technikait. Ezzel a 10 pontos meccsből 20 lett és innentől a Prágának esélye sem volt visszajönni. A 67-47-ről induló záró szakaszban 74-62-nél még volt egy felzárkózásuk a cseheknek, de ennél közelebb nem kerültek. Breanna Stewart végül 32, Natasha Howard 22, Sonja Petrovic 20 ponttal zárt.

A Dinamo Kurszk ellenfele a döntőben a 20 órakor kezdődő UMMC Jekatyerinburg – Sopron Basket elődöntő győztese lesz.

USK Praha - Dinamo Kurszk 67-84 (17-19, 21-24, 9-24, 20-17)