Kialakult az elődöntők párosítása Olaszországban

2019.04.13. 22:19 | Olaszország

Arról már nagy terjedelemben hírt adtunk, hogy a három kiemelkedő gárda, tehát a Schio, a Reyer Venezia és a Ragusa két találkozón magabiztosan jutott az elődöntőbe Olaszországban. A 4. és az 5. párharca azonban sorsdöntő harmadik meccsig húzódott. Ezen a Fila San Martino di Lupari hazai pályán 75-68-ra legyőzte a Broni-t és bejutott az elődöntőbe.

Az eddig is igencsak kiegyenlített párharc drámai harmadik összecsapást hozott. Sokáig úgy nézett ki, hogy a Broni idegenben vívhatja ki a továbbjutást. A félidőben 37-33-ra, a harmadik etap végén 57-49-re vezettek. A hazaiak azonban nem adták fel és az utolsó 5 percben 68-56-os hátrányuk után 19-0-val zárták a meccset és ezzel biztosították be a helyüket a négy között. A keretükben a 24 pontos Tyaunna Marshall lett a legeredményesebb. Az elődöntőben a címvédő Famila Schio-val mérkőznek.

Fila San Martino di Lupari - Elcos Broni 75-68
Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-1 a Fila San Martino di Lupari javára.