A Salamanca és a Girona már elődöntős Spanyolországban

2019.04.14. 23:50 | Spanyolország

Vasárnap rendezték a spanyol negyeddöntők második meccseit. Az egyik fél második sikeréig tartó párharcok közül kettő lezárult, a Salamanca és a Girona már a papírformának megfelelően az elődöntőre készülhet.

Fotó: perfumeriasavenidabaloncesto.com

A Salamanca 79-56-os győzelmet aratott a Mann Filter Casablanca otthonában és ezzel 2-0-val lezárta a párharcot. Az első negyed végére 10 pontos előnyt épített fel a címvédő. Ezúttal Cyesha Goree is lehetőséget kapott, 22 perc alatt 12 ponttal és 5 lepattanóval zárt. A Girona az Araski otthonában 68-41-es sikert ünnepelhetett, ami szintén 2-0-s továbbjutást eredményezett. Itt is már a félidőben 18 pontos különbséget jegyezhettünk fel. Keisha Hampton 16 ponttal és 13 lepattanóval ért el dupla-duplát.

Idegenbeli sikere után hazai pályán nem tudta lezárni a Gernika elleni negyeddöntőt a Valencia. Saját közönségük előtt 66-54-re maradtak alul. A Gernika az egész meccsen kézben tartotta az irányítást és a harmadik negyed közepétől 10 pont feletti előnyt menedzseltek. Courtney Williams 17 ponttal zárt a keretükben. Az IDK Gipuzkoa hazai pályán vívta ki a Cadi La Seu ellen a sorsdöntő harmadik meccs jogát. Iva Brkic (Ciglar) 14 pontjával rendkívül szoros és élvezetes végjátékban húzták be a 62-56-os diadalt.

A két nyitott párharcban a sorsdöntő harmadik meccset szerdán este rendezik a magasabban rangsorolt alakulatok otthonában.

Mann-Filter Casablanca - Perfumerías Avenida Salamanca 56-79

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-0 a Salamanca javára.

RPK Araski - Spar CityLift Girona 41-68

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc végeredménye 2-0 a Girona javára.

IDK Gipuzkoa - Cadí La Seu 62-56

Az egyik fél második sikeréig tartó párharc állása 1-1.

Valencia Basket - Lointek Gernika 54-66