A Reyer Venezia 2-0-ra vezet, a San Martino egyenlített a Schio ellen

2019.04.18. 20:07 | Olaszország

Csütörtökön rendezték az olasz elődöntők második felvonásait. Ismét a magasabban rangsorolt gárdák otthonában randevúztak a felek. A Reyer Venezia 2-0-ra módosította az állást, a San Martino egyenlített a Schio ellen, ezzel elvéve a címvédő pályaelőnyét.

Ahogy a fenti képen is látható, óriási ünneplésben tört ki a Fila San Martino di Lupari a Famila Schio csarnokában, amikor 66-64-es győzelmet arattak. Ezzel pedig 1-1-re módosították az elődöntő párharc állását, miközben a következő két mérkőzést hazai pályán rendezik. Két győzelemmel fináléba juthatnak. Fordulatos derbi volt, ahol a Schio a félidőben még 37-30-ra vezetett és semmi nem utalt arra, hogy bajba kerülhetnek.

A harmadik negyedet 14-0-val indította a San Martino. A folytatást már kézben tartották, az utolsó három percbe 65-55-ről érkeztek. A címvédő nagy hajrába kezdett, de fordítani nem tudott. A győztes gárdában a Webb, Melnika kettős ért el 12-12 pontot. A Schio-nál Allie Quigley közel 36 perc alatt 5 ponttal és 5 lepattanóval zárt. Ahogy a teljes csapat, úgy Quigley is szerény dobóformát mutatott. A 13 kísérletéből mindössze 1 lett sikeres.

A Reyer Venezia eközben érvényesítette a hazai pálya előnyét és 68-53-ra legyőzték a Passalacqua Ragusát. Ezzel pedig 2-0-ra vezetnek az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharcban. A félidőben már 15 ponttal mentek a velenceiek. A 14 ponttal és 14 lepattanóval dupla-duplát elérő Latoya Sanders játékát kell kiemelni.

Famila Wuber Schio - Fila San Martino di Lupari 64-66 (16-17, 21- 13, 11- 23, 16:13)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 1-1.

Umana Reyer Venezia - Passalacqua Ragusa 68-53 (23-15, 21-14, 14-15, 10-9)
Az egyik fél harmadik sikeréig tartó párharc állása 2-0 a Reyer Venezia javára.

A párharcok az alacsonyabban rangsorolt gárdák otthonában folytatódnak április 22-én, hétfőn.