A Szekszárd a bajnok a kadetteknél

2019.05.12. 16:48 | Utánpótlás hírek

Az Atomerőmű KSC Szekszárd szerezte meg a bajnoki címet a Nemzeti Leány Kadett Bajnokságban 2019-ben. A szekszárdiak a döntőben 52-51-re győzték le a Csata DSE-t.

A kadetteknél a döntő párosítását tekintve az előcsatározásoknak megfelelően az egész évadot meghatározó két alakulat mérkőzhetett a trófeáért. A 2018-as bajnok Csata DSE kezdte jobban a finálét és 9-2-re ellépett az első percekben. A negyed végén pedig már 18-6-ra vezetett. A második szakaszban 20-7 után 14-3-as sorozattal kezdte meg a felzárkózást a KSC. A félidőben végül 24-26-ra ment a Csata.

A harmadik negyed elején 31-27-ig őrizte előnyét a Csata. A folytatásban azonban 12-0-val 39-31-nél ávette a vezetést a Szekszárd. A negyed végjátékában büntetővel került közelebb a Csata. A 39-32-ről induló záró szakasz viszont újabb fordulatokat tartogatott. A fővárosi együttes a 47-40-es hátránya után két triplával kezdte meg a felzárkózást, majd Telegdy Zsófia büntetőivel fordított is. Óriási izgalmak vártak ránk innen.

Az utolsó percben Rakita Lili újabb büntetőkkel - már 18. pontját is megszerezve - 51-48-ra módosította az állást. A folytatásban viszont Renczes Rebeka értékesített higgadtan két büntetőt, majd másfél másodperccel a vége előtt az extra formát mutató 32 pontos Miklós Melinda megszerezte a győztes találatot a Szekszárdnak. Az utolsó akcióból a Csata már nem talált be, így 2019-ben a kadetteknél a Szekszárd ünnepelhetett bajnoki címet.

Atomerőmű-KSC Szekszárd - Csata DSE 52-51 (6-18, 18-8, 15-6, 13-19)