A PEAC a bronzérmes a Hepp Kupában

2019.05.19. 17:58 | Hepp Kupa

Az MTK Kosárlabda Csarnokban zajló Hepp Kupa négyes döntő bronzmérkőzésén a PEAC-Pécs Pingvinek 65-59-re legyőzte a Tatabányát.

A szombati elődöntőben a PEAC az Ajka, a Tatabánya a TFSE gárdájával szemben maradt alul. Az első negyedben fej-fej mellett haladtak a csapatok. 10 perc után 14-13-ra vezetett a Tatabánya. A második szakasz nagy fordulatot hozott. A PEAC 12-0-s futással 25-14-re fordított. Az ekkor megszerzett előnyéből 3 pont a félidőig megmaradt. A statisztikán azt láthattuk a 26-23-as nagyszünetben, hogy a lepattanókat a Tatabánya szedte jobban, míg a PEAC a 9 szerzett labdájára és a 6 gólpasszára építhetett.

A harmadik negyed elején ellépett 7 egységgel a PEAC. Innen viszont a játékrész végére utolérte riválisát a Tatabánya. A záró szakasznak 44-44-ről futottak neki a felek. Maradtak fordulatok az utolsó 10 percre is. Ismét pécsi fölény rajzolódott ki, ami 46-46 után 10-1-es széria után 56-47-es előnyt hozott a PEAC számára. A Tatabánya 58-54-nél, majd 60-56-nál még látótávolságba ért. A PEAC azonban a végjátékot kézben tartotta és 65-59-es sikerrel megszerezte a bronzérmet. A győztes gárdában a 19 pontos Kovács Kitti lett a legeredményesebb. A Tatabányánál Doktor Anna zárt 16 egységgel.

PEAC-Pécs-Pingvinek - Tatabányai KC 65-59 (13-14, 13-9, 18-21, 21-15)