Ukrán siker Olaszorszországban

2019.05.31. 21:39 | Olaszország

Pénteken este lejátszotta első felkészülési mérkőzését Európa-bajnoki csoportellenfelünk Olaszország. Trevisóban Ukrajnát fogadták és maradtak alul 69-66-ra.

Fotó: Italbasket

Mindkét csapat először lépett pályára ezen felkészülési időszakban és ennek megfelelően igen hullámzó játékot láthattak azok, akik pénteken este az olasz szövetség Facebook oldalán követték az élőképest közvetítést. Az ukránok az első negyedben 13-13 után lépéselőnybe kerültek. 10 perc játékot követően 22-19-re vezettek. A második negyedben innen 33-24-re fordítottak az olaszok, de a félidőben 42-40-nél ismét az ukrán gárda járt előrébb. Alina Iagupova és Nicole Romeo kisebb dobópárbaját hozta az első 20 perc. Mind a ketten 11-11 pontnál jártak.

A harmadik negyedre Ukrajna tudott élesebben kifutni. Az olaszok három és fél percen át nem találtak be, ez idő alatt az ukrán csapat 50-40-re lépett el. Az ekkor megszerzett előnyükből pedig 7 pont a játékrész végéig kitartott. 54-47-ről futottak neki a felek a záró szakasznak. Ebben a periódusban egészen 68-56-ig őrizte jelentős előnyét az ukrán gárda. A hajrában a hazaiak 68-56 után 10-0-s sorozattal 68-66-ra felzárkóztak a 10 pontos Giorgia Sottana vezetésével. Fordítani azonban már nem tudtak. Az ukránoknál Iagupova végül 20 ponttal, 7 lepattanóval, 4 gólpasszal és 9 eladott labdával zárt.

Olaszország - Ukrajna 66-69 (19-22, 21-20, 7-12, 19-15)