Európa-bajnokság 2019

Egylabdás meccsen verték a spanyolok a briteket

2019.06.23. 18:43 | Spanyolország

Nem mindennapi izgalmak közepette nyerte utolsó felkészülési mérkőzését Spanyolország. Fuenlabradában Nagy Britanniát 67-65-re győzte le az Európa-bajnokság címvédője. Az utolsó percbe fordulva még a britek vezettek.

Fotó: FEB

Fotó: FEB

Fordulatos mérkőzést láthattunk, ahol az első negyed végén a kiváló formát mutató britek 21-13-ra mentek. A második szakaszban azonban fordítottak a spanyolok. A félidőben pedig végül 39-39 állt az eredményjelzőn. A harmadik negyed pontszegény játékot hozott, ahol nem alakult ki nagy különbség. A záró szakaszban azonban újra brit fölény mutatkozott.

A vendégek 60-54-es vezetése után futottak egy 8-1-es sorozatot a spanyolok. Ezzel 62-61-re fordítottak. Ekkor azonban még másfél perc volt hátra. A britek újra előnybe kerültek, de végül fél perccel a vége előtt Anna Cruz duplája, majd Marta Xargay büntetője meghozta a hazai sikert. Queralt Casas 10 percet töltött a pályán, három gólpassz, két lepattanó került a statisztikai lapjára.