Európa-bajnokság 2019

Fölényes spanyol győzelem és címvédés az Európa-bajnokságon

2019.07.07. 22:08 | Európa-bajnokság 2019

Spanyolország 86-66-ra legyőzte Franciaországot a 2019-es Európa-bajnokság döntőjében. Ezzel a spanyolok megvédték címüket. Franciaország pedig sorozatban negyedik fináléját veszítette el.

Olivia Epoupa szerezte a döntő első találatát, de ezt követően fokozatosan spanyol fölény rajzolódott ki. Nem telt el négy perc, amikor 17-8-nál már Valerie Garnier időkérése szakította meg a játékot. A folytatásban egészen 19-18-ra visszajöttek a franciák, de ezt követően Cristina Ouvina és Astou Ndour is triplából volt eredményes. Végül az első negyedben a spanyolok hat hármast értékesítettek és 10 perc után 32-21-re mentek. A második negyed elején Bria Hartley szép villanásai után 34-29-re visszajöttek a franciák, de erre 8-0-s spanyol futás jött válaszul. 42-29-nél Valerie Garnier időt kért. A spanyolokat azonban nem tudták megállítani. A 17 pontot is elérte a differencia. A félidőben 50-36 állt az eredményjelzőn.

Ekkora különbségnél mindig döntő a harmadik szakasz első pár perce. Ha itt a hátrányban lévő gárda legalább egy nagy futást nem mutat be, akkor nincs esélye fordítani. A franciák részéről pedig ez elmaradt. 56-48-nál csillant fel előttük egyedüliként a remény. Az a remény, amit Marta Xargay triplája összetört. Ez ugyanis egy 11-1-es szériát indított, ami 67-49-re módosította az állást. A záró szakasznak 70-56-ról futottak neki a felek. Itt már nem lehetett kérdés a győztes kiléte. A legnagyobb differencia 23 egység volt. A 86-66-os spanyol siker során Marta Xargay 23, Silvia Dominguez 13, Laia Palau 12 egységig jutott. A franciáknál Sandrine Gruda 18, Bria Hartley 17 ponttal zárt.

Spanyolország - Franciaország 86-66 (32-21, 18-15, 20-20, 16-10)