Európa-bajnokság 2019

Extra második negyed és nagy győzelem Szerbia ellen

2019.07.08. 21:57 | Utánpótlás hírek

Az U18-as válogatott utolsó csoportmérkőzésén 71-54-re legyőzte Szerbiát, ezzel veretlenül nyerte négyesét a szarajevói A-divíziós Európa-bajnokságon.

Szoros negyeddel indult a mérkőzés, fej-fej mellett váltott vezetéssel haladtak a csapatok, 10 perc után 13-11-re a szerbek vezettek. A második negyed nagy változást hozott. 18-17 után 20-4-es sorozattal hagytuk állva riválisunkat. A félidőig 10-10 pontot szerző Dombai Réka és Kiss Angelika vezetésével 20 perc után 38-21-re mentünk.

A harmadik negyed első perceiben ehhez a nagy szériához egy újabb 7-0-s futást tettek hozzá a mieink, ezzel lényegében eldöntve a győztes kilétét. Az 55-37-ről induló záró szakaszban végig magabiztosan menedzselte a különbséget a magyar együttes. A 71-54-es sikerünk alkalmával ismét bő rotációt alkalmazott a szakmai stáb és minden pályára kerülő játékosunk élt az adódó lehetőséggel. A legeredményesebb a 21 pontos Dombai Réka lett.

Sikerével a magyar csapat megnyerte a torna B-csoportját és a keddi szünnap után szerdán 18 óra 30 perctől a nyolcaddöntőben Belgiummal mérkőzik.

Szerbia - Magyarország 54-71 (13-11, 8-27, 16-17, 17-16)